Duben 2016

1 Kapitola - Návrat do Bradavic

16. dubna 2016 v 16:15 | Mausik |  Jeden velký omyl....

Harry, Ron a Hermiona zrovna přijeli spěšným vlakem do Bradavic. Bylo to pro ně těžké, ale rozhodli se, že se vrátí do Bradavic, aby mohli dokončit sedmý ročník. Zrovna vcházeli do Velké síně, když si Hermiona všimla cedule, která byla pověšená na dveřích.
"Harry, Rone, už jste to viděli?" Mávla na kluky rukou, aby se šli podívat. Oba dva hned přišli a začetli se do letáku.
"20. Září maškarní ples?" Vykulil Ron oči.
"Jo a nejlepší na tom je, že jsou pozvaní i čarodějové a čarodějky, kteří nenavštěvují Bradavickou školu!" Řekla Hermiona s radostí. V duchu už přemýšlela, jaký oblek si na sebe vezme a tajně doufala, že tam třeba pozná někoho nového.
"No uvidíme, jak tohle celé dopadne. Každopádně ještě máme dost času na to, abychom si našli vhodný oblek," při těchto slovech se Harry vydal dál do velké síně a ostatní za ním.

Zařazovací slavnost dopadla výborně. Moudrý klobouk se sice zdál, že už je v posledním tažení, ale i přesto zařadil studenty do správných kolejí. Hermiona se celou dobu rozhlížela kolem sebe a pohledem se zastavila u Snapea. Nikdy by si nemyslela, že se ředitelem stane zrovna on. Ale vědomí, že celou tu dobu stál na jejich straně Hermionu uklidňovalo. Přece jenom nebyl tak špatný, jak si o něm všichni mysleli. Ale Hermiona o něm musela pořád přemýšlet. Jak se asi musel cítit, když si každý myslel, že zabil, Albuse Brumbála? Severus Snape byl svým způsobem vždy hodný člověk, jen to dával najevo vždy po svém a nikdy nedokázal projevit city navenek. Nebo dokázal? Hermionu v tu chvíli napadla myšlenka, že by chtěla zjistit to, jak projevuje Severus Snape city k ženě. Je sice studentkou, ale maškarní ples bude skvělá příležitost, jak se k němu tajně dostat. Nikdo ji nepozná a Snapea by ani nenapadlo si myslet, že ho bude svádět studentka. Však ještě bude dost času na to, aby se na to pořádně připravila.

Harry šťouchnul do Hermiony, která se rázem probrala ze svých myšlenek.
"Hermiono, tak už pojď," zavolal na ni Ron, který už čekal opodál. Hermiona se zvedla a společně s Harrym se vydali za Ronem.

Když vešli do společenské místnosti všechno jim připadalo tak známé, ale přesto úplně cizí. Tento školní rok bude úplně jiný, než byly ty předchozí. Už nebyl žádný Voldemort, kvůli kterému by museli utíkat ze školy nebo přemýšlet, jak proklouznout okolo Filche. Tento školní rok se jim zdál naproti těm ostatním úplně nudný a hlavně tu chyběla Ginny, Lenka a spousta jejich dalších kamarádů. Neville tu sice pořád byl, ale už né jako studen, ale jako profesor. Získal své vytoužené místo profesora Bylinkářství.

Po chvíli je každý začal vítat a objímat. Každý z nich si vyslechl to, jakou to chtělo odvahu a že díky nim, konečně může kouzelnický svět žít v klidu. Po chvíli prvotní nadšení ustalo a nahradily ho zvědavé otázky ohledně jejich výpravy za viteály.

Když se konečně dostali na svoje klidné místečko v rohu společenské místnosti, oddechli si.
" Uff, tak tohle bylo děsný," vyhrkl Ron.
"Tohle ještě nebylo nejhorší, Rone," uklidňuje ho Hermiona.
"Co může být horšího než dav, který tě málem rozdrtí," zavrtí Ron nechápavě hlavou.
"Třeba to, až se sem nahrne Rita Holoubková, aby udělala rozhovor a to ani nepočítám to, kdo jiný se za námi pohrne," konstatuje Hermiona a napije se vody.
"Jen doufám, že na ni nenarazíme hned ráno před Buclatou dámou," zasměje se Harry a vezme do ruky noviny, které ležely na stole. Na úvodní stránce je samozřejmě Harry společně s Hermionou a Ronem. Harry to ani nečetl a otočil na další stranu, kde byli překvapivě taky. Po chvíli noviny zas odložil, protože tam nic zajímavého nenašel.

Seděli tam skoro dvě hodiny, když se konečně zvedli, aby se vydali do svých ložnic. Všude už bylo hromové ticho a i všechny obrazy už se chystali jít spát. Všichni jen mysleli na to, že zítřek bude pěkně dlouhým dnem.

Jeden velký omyl..

12. dubna 2016 v 18:08 | Mausik |  Jeden velký omyl....
Již brzy....


Jeden velký omyl - info

9. dubna 2016 v 12:58 | Mausik |  Jeden velký omyl....
Pár: HG/SS
Děj: Hermiona Grangerová spolu s Ronem a Harrym nastupujíedo Bradavic, aby dostudovali sedmý ročník. Lord Voldemort už je mrtvý a ředitelem školy je Severus Snape. A jedné osudné noci se stane, že stráví noc s Hermionou Grangerovou. Bohužel to bude mít následky, které ani jeden z nich nečekal...

Péče o kouzelné tvory - Info

9. dubna 2016 v 12:52 | Mausik |  Péče o kouzelné tvory(překlad)
Originální název: Care of Magical Creatures
Český název: Péče o kouzelné tvory
Autorka: mia madwyn
Originalní odkaz: https://www.fanfiction.net/s/3814832/1/Care_of_Magical_Creatures
Rating: 18 +
Paring: HG/SS
Kapitol: 67

Děj:
Manželství podle pravidel FIC: Hermiona Grangerová , která studuje sedmý ročník se musí vdát. A kdo jiný je lepší než hrozný Severus Snape. Je úspěšný a je to jediný způsob, jak by mohla zůstat v Bradavicích.

Úvod

9. dubna 2016 v 12:25 | Mausik |  Úvod
Ahoj! :)

Měla jsem web na webgarden.cz, kde jsem psala povídky. Rozhodla jsem se začít úplně od začátku a soustředit se jen na pár věcí. Budu překládat povídku Péče o kouzelné tvory, kterou jsem dříve začala, bohužel byla v hrozném stavu. Začnu od začátku a tak, aby se to dalo číst. Bohužel zatím nemám nikoho, kdo by po mě opravoval text a v gramatice nejsem úplně dokonalá, tak se předem omlouvám. Také budu psát povídku Jeden velký omyl a ještě mám v plánu jednu Zbytek začnu psát buď v průběhu nebo až dopíšu tyhle povídky. Všechny povídky budou na téma Severus Snape/Hermiona Grangerová.